Merlyn
Arian
IMG_0673.jpg

Teate, et sügisel saab Nukufilmi Lastestuudio juba 15 aastaseks!? Õnneks silmanägemine veel ei halvene ja mängulusti tuleb aina juurde!


Tähtsa juubeliaasta puhul tahtsime end ka natuke sättida. Selleks uuendasime oma kursuseid ja sealjuures panime neile ka uued nimed. Leidsime kursuse nimedeks nii animatsiooni iseloomustavaid kui ka animatsiooni tehnika sõnavarast pärinevaid mõisteid. Loodame, et nimed inspireerivad ka lapsi ja noori uurima nende sõnade tähendust ning kuidas nad animatsiooniga on seotud!

Oleme animatsiooniõppe jaganud kooli- ja vanuseastemete järgi kolmeks tasemeks, mis omakorda jagunevad erinevateks kursusteks. Tasemete ja kursuste nimed peegeldavad, millele nendes vanuseastmetes animatsiooniõppes keskendutakse.


NIPID JA TRIKID – kursused algklasside õpilastele, kus, nagu nimigi ütleb, tutvutakse trikkide ja nippidega, kuidas pildid elama panna.

ILLUSIONISTID – kursused põhikooli õpilastele. Siin liigume rohkem ka arvutisse ja võtame kasutusele tänapäevaste illusionistide töövahendid – pildi- ja helitöötlemise programmid ja võimalused.
* Kursuste nimed ei tähenda, et näiteks ainult Hertside kursus õpib helindamist. Kõik Illusionistide kursused õpivad pildi- ja helitöötlust hoolimata nimest.

CAMERA OBSCURA – kursused gümnaasiumi eale ja täiskasvanutele. Kuigi camera obscura on lihtne aparaat, võib seda siiski pidada kaamera eelkäijaks. Siin vaatamegi nii tagasi kui edasi ja lihvime oma oskused viimase peale. Aga unustamata sealjuures mängu.

Tasemete pikemad kirjeldused ja õppe sisu leiate alt poolt.

Kuidas leida õige kursus? Esmaseks orientiiriks iga kursuse juures soovituslik vanus noorimatele osalejatele. Enamus kaaslasi saab seega olema vanemad kui märgitud iga. Teiseks lähtepunktiks on animasõbra (elu)kogemused ja huvi sügavus, mis väljendub kursuse ajalises mahus. Kui soovitud kursus on juba täis, siis helista või kirjuta meile ja vaatame, mis me teha saame.

Kui aga oled kursuse välja valinud, aga sees on veel väike kõhklus või ärevus, siis kõige pealt saab tundi ka proovima tulla – et kuidas aeg, koht, tegevus ja kaaslased sinuga sobivad. Selleks palume aga meid ette hoiatada, et oskaksime teid oodata. Esimene proovitund on tasuta. Ja 12.-15. septembrini on meil lausa AVATUD TUNDIDE NÄDAL, kus saab tulla proovima koos teiste uudistajatega, mis tunne oleks siin animatsiooni õppida.

 

KURSUSED JA TUNNIPLAAN 2016/2017 ÕPPEAASTAL

Õppetöö algab 12. septembril ja lõppeb 4. juunil.

Kursustega saab läbi aasta jooksvalt ühineda.

Kursusele registreerumiseks palume täita registreerumisvormi siin!

NIPID JA TRIKID – kursused algkooli ealistele

TRIKITAJAD – soovitame alates 7. aastastele, õpimaht 1,5 tundi 1 x nädalas.
Osavõtutasu 35 eur kuus.
Neljapäeviti kell 18.15-19.45 / õpetaja Sondra Lampmann.

NIPITAJAD – soovitame alates 7. aastastele, õpimaht 1 tund 2 x nädalas.
Osavõtutasu 46 eur kuus.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 16.00-17.00/ õpetaja Sondra Lampmann.

ILLUSIONISTID – kursused põhikooli ealistele

CHROMA – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 2 x nädalas.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15:30-17:00 / õpetaja Erik Alunurm.

LUMA – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 2 x nädalas.
Osavõtutasu 55 eur kuus.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 17:15-18:45 / õpetaja Sondra Lampmann.

PIKSLID – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 2 tundi 1 x nädalas
Osavõtutasu 46 eur kuus.
Teisipäeviti kell 15:30-17:30 / õpetaja Egle Ehtjen.

HERTSID– soovitame alates 12. eluaastast, õpimaht 2 tundi 1x nädalas
Osavõtutasu 46 eur kuus.
Neljapäeviti kell 16:00-18:00 / õpetaja Sondra Lampmann ja Erik Alunurm.

CAMERA OBSCURA – kursused gümnaasiumieale ja täiskasvanutele.

ANIMEISTRID – soovitame alates 15. eluaastast, õpimaht 3 tundi 1 x nädalas.
Osavõtutasu 50 eur kuus.
Kolmapäeviti kell 17:15-20:15 / õpetaja Erik Alunurm.

LATERNA MAGICA – täiskasvanutele, õpimaht 3 tundi 1 x nädalas.
Osavõtutasu 50 eur.
Neljapäeviti kell 18:00-21:00 / õpetaja Erik Alunurm.

Kursusele registreerumiseks palume täita registreerumisvormi siin!

Kursuste aluseks on õppekava Animafilm 81661, mis seob metoodiliselt erinevad kunstiliigid (kirjandus, kujutav kunst, muusika, liikumine jne) ühtseks tervikuks filmikunstis.

Taseme „Nipid ja trikid“ õpilastele tutvustame animatsiooni olemust ja erinevaid animatsiooniliike, optilise illusiooni tekkimist ning filmitegemise etappe. Samm sammult teeme üheskoos läbi idee loomise, tegelaste ja dekoratsioonide meisterdamise, oma filmiklipi salvestamise ja helindamise. Iga film on unikaalne ja õpetlik. Lastel on võimalus proovida grupitööd ja igal lapsel valmib ka erinevates tehnikates animaklippe.

Taseme „Illusionistid õpilased saavad arendada oma oskusi lisaks filmi tegemisele mitmetel animatsiooniga seonduvate valdkondadega nagu: fotograafia, näitlemine, helikujundus, montaaź jne. Loovate ja suunavate ülesannete abil valmib õpilastel nii meeskonna kui individuaalse tööna erinevaid katsetusi: lühifilm, reklaam, muusikavideo. Harjutame kätt tüübikujunduse ja joonistamise vallas.

„Camera Obscura“ taseme kursustel on nii teoreetiline kui praktiline õpe animatsiooni tehnikatest kui ühest kaasaegsest väljendusvahendist. Sellel tasemel animatsiooniõppe jätkajad saavad keskenduda pikematele projektidele. Õpilaste huvi korral püüame leida rohkem võimalusi teha tutvust ka arvutianimatsiooniga. Neile, kes pole varem animatsiooniga tegelenud tutvustame animatsiooni olemust, erinevaid võimalusi ja animatsiooniliike, optilise illusiooni tekkimist ning filmitegemise etappe. Praktiseerime idee genereerimise võimalusi ning kursuse lõpuks on valminud erinevatest katsetustest lühiklipid ning lühike animafilm vabalt valitud tehnikas. Kursustele on oodatud kõik huvilised, kindlasti ka EKA animatsiooni osakonda pürgijad.

*Camera Obscura kursustel osalejad saavad eelneval kokkuleppel kasutada stuudio ruume iseseisvaks tööks ka teistel tööpäevadel.

-----------------------------------

Hindadele ei lisandu käibemaks. Registreeritud õppekava annab võimaluse taotleda tulumaksusoodustust.
Tasuda on võimalik nii ühe kuu kaupa kui ka soodushinnakirja alusel kogu õppeaasta korraga.
Makstes korraga kogu poolaasta – soodustus 5%
Makstes korraga kogu õppeaasta – soodustus 10%
Kaks ja enam lapsi ringides - soodustus 5%
Lasterikaste või puudust kannatavate perede lapsed - soodustus 10%

 

Küsimuste korral aitab Eva Kristjuhan:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tel 6057373 / 53037660

Jaga