Merlyn
Arian
animaabi_thumb.jpg

KURSUSTEGA SAAB ÜHINEDA LÄBI KOOLIAASTA

 

Oleme animatsiooniõppe jaganud kooli- ja vanuseastemete järgi kolmeks tasemeks, mis omakorda jagunevad erinevateks kursusteks. Tasemete ja kursuste nimed peegeldavad, millele nendes vanuseastmetes animatsiooniõppes keskendutakse.

NIPID JA TRIKID – kursused algklasside õpilastele, kus, nagu nimigi ütleb, tutvutakse trikkide ja nippidega, kuidas pildid elama panna.

ILLUSIONISTID – kursused põhikooli õpilastele. Siin liigume rohkem ka arvutisse ja võtame kasutusele tänapäevaste illusionistide töövahendid – pildi- ja helitöötlemise programmid ja võimalused.*

* Kursuste nimed ei tähenda, et näiteks ainult Hertside kursus õpib helindamist. Kõik Illusionistide kursused õpivad pildi- ja helitöötlust hoolimata nimest.

CAMERA OBSCURA – kursused gümnaasiumi eale ja täiskasvanutele. Kuigi camera obscura on lihtne aparaat, võib seda siiski pidada kaamera eelkäijaks. Siin vaatamegi nii tagasi kui edasi ja lihvime oma oskused viimase peale. Aga unustamata sealjuures mängu.

Tasemete pikemad kirjeldused ja õppe sisu leiate alt poolt.

PROJEKTITUNNID – projektitunnid on võimalus võtta lisatunde nendele õpilastele, kes tahavad kas tunnis alustatud filmiga põhjalikumalt ja pikemalt tegeleda kui tunniaeg lubab või teostada mõnda teist filmiideed, mille jaoks tunnis väga aega ei jää. Tunnis saab kasutada kõiki stuudio materjale ja tehnikat ning juhendaja aitab igal õpilasel tegeleda oma projektiga suunates ja aidates õpilast alates loo loomisest kuni filmi viimistluseni. Projektitunnid sobivad ka neile, kes meie huvikoolis ei õpi, aga kes on valinud koolis lõputööks animatsiooni ja soovivad sellega abi.

Kuidas leida õige kursus? Esmaseks orientiiriks iga kursuse juures soovituslik vanus noorimatele osalejatele. Enamus kaaslasi saab seega olema vanemad kui märgitud iga. Teiseks lähtepunktiks on ajaline sobivus. Kui soovitud kursus on juba täis või ajaliselt sobib ainult mõnele teisele vanuseastmele mõeldud kursus, siis helista või kirjuta meile ja vaatame, mis me teha saame.

Kui aga oled kursuse välja valinud, aga sees on veel väike kõhklus või ärevus, siis kõige pealt saab tundi ka proovima tulla – et kuidas aeg, koht, tegevus ja kaaslased sinuga sobivad. Selleks palume aga meid ette hoiatada, et oskaksime teid oodata. Esimene proovitund on tasuta.


KURSUSED JA TUNNIPLAAN 2016/2017 ÕPPEAASTAL

Õppetöö algab 11. septembril ja lõppeb 3. juunil.

Kursustega saab läbi aasta jooksvalt ühineda.

Kursusele registreerumiseks palume täita registreerumisvormi siin!NIPID JA TRIKID – kursused algkooli ealistele

NIPITAJAD – soovitame alates 7. aastastele, õpimaht 1 tund 2 x nädalas.
Osavõtutasu 48 eur kuus.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14:30-15:30/ õpetaja Liis Kokk.

TRIKITAJAD – soovitame alates 7. aastastele, õpimaht 1 tund 2 x nädalas. KURSUS TÄIS!
Osavõtutasu 48 eur kuus.
Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18:00-19:00 / õpetaja Sondra Lampmann.

ILLUSIONISTID – kursused põhikooli ealistele

LUMA – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 2 x nädalas.
Osavõtutasu 56 eur kuus.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15:30-17:00 / õpetaja Liis Kokk.

CHROMA – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 2 x nädalas. KURSUS TÄIS!
Osavõtutasu 56 eur kuus.
Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 16:15-17:45 / õpetaja Erik Alunurm.

CHROMA II – soovitame alates 9. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 1 x nädalas. LISAKURSUS! KURSUS TÄIS!
Osavõtutasu 36 eur kuus.
Neljapäeviti kell 16:15-17:45 / õpetaja Sondra Lampmann.

HERTSID– soovitame alates 12. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 1x nädalas
Osavõtutasu 36 eur kuus.
Esmaspäevit kell 17:00-18:30 / õpetaja Sondra Lampmann

PIKSLID – soovitame alates 12. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 1 x nädalas KURSUS TÄIS!
Osavõtutasu 36 eur kuus.
Teisipäeviti kell 16:15-17:45 / õpetaja Sondra Lampmann.

CAMERA OBSCURA – kursused gümnaasiumieale ja täiskasvanutele.

ANIMEISTRID – soovitame alates 15. eluaastast, õpimaht 1,5 tundi 1 x nädalas.
Osavõtutasu 36 eur kuus.
Esmaspäeviti kell 17:00-18:30 / õpetaja Erik Alunurm.

LATERNA MAGICA ehk täiskasvanute kursuste kohta vaata siit.

PROJEKTUNNID – kõigile, kes soovivad oma projekti kallal nokitsemiseks juhendatud lisatundi

PROJEKTITUND I
Osavõtutasu 16 eur kuus neile, kes võtavad selle lisakursusena. Osavõtutasu 28 eur kuus neile, kes võtavad ainult projektitunni kursuse.
Esmaspäeviti kell 18:30-19:30 / õpetaja Erik Alunurm.

PROJEKTITUND II
Osavõtutasu 16 eur kuus neile, kes võtavad selle lisakursusena. Osavõtutasu 28 eur kuus neile, kes võtavad ainult projektitunni kursuse.
Neljapäeviti kell 15:00-16:00 / õpetaja Erik Alunurm.

Kursusele registreerumiseks palume täita registreerumisvormi siin!

Kursuste aluseks on õppekava Animafilm 81661, mis seob metoodiliselt erinevad kunstiliigid (kirjandus, kujutav kunst, muusika, liikumine jne) ühtseks tervikuks filmikunstis.

Taseme „Nipid ja trikid“ õpilastele tutvustame animatsiooni olemust ja erinevaid animatsiooniliike, optilise illusiooni tekkimist ning filmitegemise etappe. Samm sammult teeme üheskoos läbi idee loomise, tegelaste ja dekoratsioonide meisterdamise, oma filmiklipi salvestamise ja helindamise. Iga film on unikaalne ja õpetlik. Lastel on võimalus proovida grupitööd ja igal lapsel valmib ka erinevates tehnikates animaklippe.

Taseme „Illusionistid õpilased saavad arendada oma oskusi lisaks filmi tegemisele mitmetel animatsiooniga seonduvate valdkondadega nagu: fotograafia, näitlemine, helikujundus, montaaź jne. Loovate ja suunavate ülesannete abil valmib õpilastel nii meeskonna kui individuaalse tööna erinevaid katsetusi: lühifilm, reklaam, muusikavideo. Harjutame kätt tüübikujunduse ja joonistamise vallas.

„Camera Obscura“ taseme kursustel on nii teoreetiline kui praktiline õpe animatsiooni tehnikatest kui ühest kaasaegsest väljendusvahendist. Sellel tasemel animatsiooniõppe jätkajad saavad keskenduda pikematele projektidele. Õpilaste huvi korral püüame leida rohkem võimalusi teha tutvust ka arvutianimatsiooniga. Neile, kes pole varem animatsiooniga tegelenud tutvustame animatsiooni olemust, erinevaid võimalusi ja animatsiooniliike, optilise illusiooni tekkimist ning filmitegemise etappe. Praktiseerime idee genereerimise võimalusi ning kursuse lõpuks on valminud erinevatest katsetustest lühiklipid ning lühike animafilm vabalt valitud tehnikas. Kursustele on oodatud kõik huvilised, kindlasti ka EKA animatsiooni osakonda pürgijad.

*Camera Obscura kursustel osalejad saavad eelneval kokkuleppel kasutada stuudio ruume iseseisvaks tööks ka teistel tööpäevadel.

Hindadele ei lisandu käibemaks. Registreeritud õppekava annab võimaluse taotleda tulumaksusoodustust.

Tasuda on võimalik nii ühe kuu kaupa kui ka soodushinnakirja alusel kogu õppeaasta korraga.
Makstes korraga kogu poolaasta – soodustus 5%
Makstes korraga kogu õppeaasta – soodustus 10%
Kaks ja enam lapsi ringides - soodustus 10%
Lasterikaste või puudust kannatavate perede lapsed - soodustus 15%

Küsimuste korral aitab stuudio juhataja Lia Liin:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


tel 6057373 / 53037660

Jaga