Merlyn
Arian
huvikool-reg.jpg

 

Täiskasvanute animatsioonikursustel tutvutakse erinevate animatsioonitehnikatega. Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka filmivalmimisetappide läbimine: idee, materjalide teostus, animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine.


Osalejal valmib nn visandiplokk valmis animatsiooniklippidega ja katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Erivatel kursustel osaleja omab ettekujutust animatsiooni põhimõtetest valmimisviisidest ja võimalustest. Osaleda võib kõikidel kursustel või valida enda jaoks välja mõne/mõned huvipakkuvamad kursused.

Kui on konkreetne huvi teha oma filmi, saab seda teha projektitunnis. Eelnev kogemus filmi või animatsioonikogemus pole vajalik kuna tegemist on eelkõige sissejuhatava ja ülevaatliku kursusega. Eelduseks on siiski baasteadmised arvuti- ja Interneti ning nutiseadmete kasutamisest; kasuks tuleb ka inglise keele oskus (kursusel kasutatakse inglisekeelseid keskkondi, otsitakse erinevaid uusi keskkondi ja katsetatakse neid).

Igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö vabavaraprogrammidega, võib õpilane tunnis kasutada oma arvutit.

Programmidest kasutamne pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid erinevate appide jaoks. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.

Kui huvilisel on soov teostada ainult oma konkreetset filmiprojekti, mitte tutvuda kursusel käsitletava teemaga, siis on võimalik osaleda projektitundides. Projektitund I toimub esmaspäeviti kell 18:30-19:30 ja projektitund II neljapäeviti kell 15:00-16:00. Ainult projektitunnis osaledes on kuutasu 28 eurot/kuu, võttes projektitundi lisatunnina oma kursusele on tasu 16 eurot/kuu.

Kursuseid viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin).

Kursustele registreerumiseks täitke registreerimisankeet siin!


I kursus: Lamenukk ja 2D animatsioon

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 26.09, 3.10, 17.10, 24.10 kell 18:00-20:00.

Kursusel teeme sissejuhatuse animatsiooni maailma. Tutvume kahemõõtmelise animatsiooni põhimõtete, võtete ja erisustega. Kursuse käigus katsetame erinevate materjalide ja tehnikatega, mida on võimalik kasutada 2D animatsioonis, nt kollaaž, suuliikumine (lip syncing), nn kriipsujuku animatsioon vabavaraga PivotAnimator, 2D animeerimine programmis Adobe Premiere Elements.

Kursuse tasu 56 eurot.

II kursus: Joonisfilm

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 31.10, 7.11, 14.11, 21.11 kell 18:00-20:00

Tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega, teeme läbi klassikalse ja digitaalse joonistamise katsetused. Proovime animeerida lihtsamaid liikumisi, mis aitab mõista animatsiooni olemust. Proovime panna joonistatud tegelase liikuma 15-25 pildiga kasutades kordamise võtet ning muutes tegelase asendit igal pildil soovitud suunas. Õpime joonistama liikumistsükleid, katsetame metamorfoosi ja rotoskoobi tehnikatega, proovime digitaaljoonistamist vabavaraga Fire Alpaca ja gifide tegemist.

Kursuse tasu 56 eurot.

III kursus: Nukufilm

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 28.11, 5.12, 12.12, 19.12 kell 18:00-20:00

Tutvume ruumilise/kolmemõõtmelise animatsiooni võtete ja nippidega. Kursusel meisterdab iga õpilane klassikalise animeeritava nuku, mille abil õpitakse nuku animeerimist ja kolmemõõtmelise võtteplatsi üles pildistamist. Sealhulgas tegeleme teemadega nagu valgus ja valgustamine: valguse omadused ja tähtsus, valgus ja vari. Õpime lihtsate näpitslampidega valitud objekti valgustamist ning valguse abil erinevate meeleolude saavutamist. Kurusel tegeleme liikumise ajastamise ja monteerimise võtetega ning olulised mõisted on ka staatika, kiirendus ja aeglustus animatsioonis.

Kursuse tasu 64 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 54 eurot. 

IV kursus: Eksperimentaalanimatisoon

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 9.01, 16.01, 23.01, 30.01 kell 18:00-20:00

Kursusel katsetatakse animeerimist erinevate materjalidega ehk liigume paberi, pliiatsi ja nukkude juurest eemale. Tutvume mittetraditsiooniliste tehnikatega, mis lubavad luua põnevaid visuaale. Näideteks on aegvõte, puruanimatsioon, söeanimatsioon, maalianimatsioon, filmilindile kraapimine. Julgustame õpilasi mõtlema ka ise uusi tehnikaid välja nagu näiteks katsetada kohviga maalimist või hoopis midagi muud.

Kursuse tasu 56 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 46 eurot. 

V kursus: Green screen

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 6.02, 13.02, 20.02, 27.02 kell 18:00-20:00

Kursusel tutvume rohelise ekraani ehk green screeni põhimõtete ja võimalustega. Kursusel seome omavahel video, animatsiooni ja eriefektid ning keskendume rohkem ka järeltöötlusele. Nn rohelise ekraani efekt lubab arvutis asendada nt rohelisena üles filmitud esemed või taustad millegi muuga.

Kursuse tasu 56 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 46 eurot. 

VI kursus: 3D modelleerimine Blender:

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 6.03, 13.03, 20.03, 27.03 kell 18:00-20:00

Kursus annab sissejuhatuse 3D modelleerimisse, animeerimisse ja arvutimängude loomisesse vabavara programmiga Blender. Õpime looma karaktereid 3D keskkonnas ning neid liikuma panema. Tutvume arvutimängude loomise lihtsamate põhimõtetega.

Kursuse tasu 56 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 46 eurot. 

VII kursus: Sissejuhatus arvutimängude programmeerimisse

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 3.04, 10.04, 17.04, 24.04 kell 18:00-20:00

Kursusel tutvume vabavara programmidega Skrach, Blender. Alice ja Unity, mille kaudu teeme tutvust arvutimängude programmeerimise põhimõtetega. Uurime erinevate programmide võimalusi ning loome lihtsamaid keskkondi ja mängumootoreid. Soovitame kursusel võimalusel kasutada oma sülearvutit, et saaks mängude kallal kodus edasi tegeleda.

Kursuse tasu 56 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 46 eurot. 

VIII kursus: Piksillatsioon:

Tundide toimumise ajad teisipäeviti 8.05, 15.05, 22.05, 29.05 kell 18:00-20:00

Kursusel proovime järgi miks võiks tavalise video asemel ümbritsevat keskkonda ja inimesi hoopis kaaderhaaval üles pildistada. Tutvume lähemalt piksillatsiooni tehnikaga ning milliseid võimalusi ja efekte see pakub. Kursusel tegeleme nii video, animatsiooni kui fotoga ning inimeste ja esemete kaaderhaaval liigutamise/liikumisega. Võimalusel astume stuudiost kaameraga ka õue.

Kursuse tasu 56 eurot/ haridus- ja noorsootöötajatele 46 eurot. 

Kursustele registreerumiseks täitke registreerimisankeet siin!

*Kursustel osalejad saavad eelneval kokkuleppel kasutada stuudio ruume iseseisvaks tööks ka teistel tööpäevadel.

Registreerudes kolmele või enamale kursusele ja kursuste eest korraga tasudes soodustus 5%.
Registreerudes kõigile kursustele ja kursuste eest korraga tasudes soodustus 10%.

Jaga