Merlyn
Arian
opetajate-koolitus_thumb.jpg

 

 Sügisese koolivaheaja sisustame jällegi lühikursustega ja selleaastases sügiskoolis on võimalik valida kolme kursuse vahel. 7-10-aastaseid ootame kursusele "Sissejuhatus animatsiooni", kus tutvume enamlevinud animatsioonitehnikatega, 10-13-aastaseid ooatme kursusele "Kuubikumehed: sissejuhatus nukufilmi", kus tutvume kolmemõõtmelise animatsiooni tehnikatega ja 13-19-aastaseid ootame kursusele "Arvutimängude loomine", kus tutvume internetis kättesaadavate programmide ja vabavaraga, millega saab luua arvutimänge ja avada endale uks sellesse maailma.

 

Sissejuhatus animatsiooni, 7-10-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
23.-26. oktoobril kell 10:00-12:00

Sissejuhatavale animatsioonikursusele ootame lapsi vanuses 7-12 aastat, kes pole varem animatsiooni õppinud või animatsioonide tegemisega vaid põgusalt kokku puutunud. Siin sukeldume pea ees multikamaailma, aga erinevalt tavalisemast variandist, hüppame just ekraani taha ja ise proovides aimu, kuidas meie lemmikud multikad valmivad. See tähendab, et hakkame ise multikameistriteks. 


Kursus annab laiema ülevaate animatsioonist tutvustades levinumaid animatsioonitehnikaid ja astudes samm-sammult läbi animafilmi tegemise etapid. Tehnikatest tutvume piksillatsiooniga, lamenukuga, joonisfilmiga ning ümarnuku tehnikaga, kus kasutame nukkude materjaliks plastiliini. Selle kõigega koos aga teeme läbi filmi ettevalmistavad etapid, õpime kuidas valmib lugu ja kuidas leida tegelased, meisterdame tegelased ja nende tegevuspaigad, filmime tegevuse üles ja helindame filmi. Animafilmis on omajagu mängulisust ning enamasti sünnib see paljude inimeste koostöös. Ka siin õpime mängu ja koostegemise kaudu.

Igas tehnikas valmib väike animafilmikatsetus, mille saavad õpilased muidugi ka endaga kaasa kodus vaatamiseks või juba oma varajasse portfooliosse lisamiseks.

Kursusele ootame 7-10-aastaseid lapsi.
Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale, tehnikat, juhendamist ja väikest snäkki.
Grupi suurus ühe juhendajaga kuni 12 õpilast, kahe juhendajaga kuni 20 õpilast.

Registreerumiseks täida ankeet siin!

 

Kuubikumehed: sissejuhatus nukufilmi, 10-13-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
23.-26. oktoobril kell 13:00-15:00

Sellel kursusel keskendume nukufilmile, õigemini peame siin silmas ruumilisi nukke ehk ümarnukke, kes küll meie kursusel on oma ümarused nurkade vastu vahetanud. Nimelt ei meisterda me siin tavapäraseid nukufilmi nukke vaid ühendame kursuse kuubikumeeste meisterdamisega, mis on inspireeritud cubecrafti mängudest. Õpime ehitama paberkuubikutest tehtud tegelasi, mis kindlasti paneb nende disainimisel proovile meie ruumilise mõtlemise

Ka kolmemõõtmelise võtteplatsiga töötamine ja sellel tegevuse üles pildistamine nõuab tegijalt rohkem hoolt ja tähelepanu, kui näiteks lamenuku filmi tegemisel, kus kõik asub samal tasapinnal. Siin tulevad veelgi rohkem mängu mõisted nagu fookus, valgus ja vari. Lisaks on kolmemõõtmeliste nukkude animeerimine ehk nende liikumise jäädvustamine omaette õppetükk.

Kursusel tutvumegi voltimistehnikaga, kolmemõõtmelise animatsiooni võtetega ning arendame ruumilist mõtlemist ning õpime liikumise ajastamist ja filmi monteerimist. Kursusel valminud filmid saadetakse osalejatele meilile.

Kursusele ootame 10-13-aastaseid osalejaid.
Kursuse tasu on 55 eurot, mis sisaldab kõiki materjale, tehnikat, juhendamist ja väikest snäkki.
Grupi suurus on kuni 12 õpilast.

Registreerumiseks täida ankeet siin!

 

Arvutimängude loomise kursus, 13-19-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
23.-26. oktoobril kell 16:00-17:30

Arvutimängudesse võib ära uppuda ja mõte ise nende tegemisest tundub sama põnev kui nende mängimine. Kuidas need mängud aga ikkagi töötavad ja kuidas saaks ise midagi sellist teha? Siin kursusel proovime ise teha mõnda lihtsamat arvutimängu internetis olevate programmide ja vabavaraga Blender. Ilusa graafika ja tõetruude maailmade loomist me siin käsile ei võta, aga õpime tundma arvutimängude põhimõtteid, kuidas neid kasutada ja teeme valmis kolm erinevat mängu.

Eelnev kogemus pole avajalik. 
Kursusel saab osaleda kuni 10 õpilast. Võimalusel võtta kursusele kaasa oma sülearvuti, milles saab kodus tööd jätkata. Tunnis on võimalik kasutada ka Nukufilmi Lastestuudio arvutit.

Kursuse tasu on 55 eurot, oma sülearvutit kasutades 50 eurot. Kursuse tasu sisaldab juhendamist, materjale, tehnikat ja snäkki.

Registreerumiseks täida ankeet siin! 

 

Soodustused:

Registreerides ühest perest kaks last kumbki ühele kursusele - soodustus 5%
Registreerides ühest perest rohkem kui kaks last kursustele - soodustus 10%
Registreerides ühe õpilase kahele kursusele - soodustus 5%
Registreerides ühe õpilase rohkem kui kahele kursusele - soodustus 10%
Lasterikaste või puudust kannatavate perede lapsed - soodustus 10%

 

Rohkem infot sügiskooli kohta:

Eva Valdna
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372053037660

Jaga