Merlyn
Arian
synnipaev_thumb.jpg
b_250_0_16777215_00_images_cache_102cac37cca3bcd7ac6b49b238865d0a_w670_h600_sc.jpeg

3D MODELLEERIMISE KURSUS BLENDER PROGRAMMIGA

Käesolev kursus on hea sissejuhatus 3D maailma ehk digitaalsete kujutiste modelleerimisse. Kursus annab ülevaate, kuidas ehitada 3D keskkonda, modelleerida tegelaskuju ja objekte ning need liikuma panna.

Blender on vabavaraline arvutiprogramm, mis töötab nii Windowsis kui ka Mac'iga. Blender annab väga palju võimalusi modelleerimiseks, tekstuurimiseks, animeerimiseks, arvutimängude loomiseks ja programmeerimiseks.

Kuna oleme animatsioonikool, siis käesoleval kursusel on eelkõige fookuses just Blenderi võimalused animatsioonide loomiseks. Samas annab see kursus üldised teadmised 3D vallas, mida hiljeb saab enda soovitud suunal edasi arendada (ruumikujundus, mudelite loomine ja liigutamine ning palju muud).

Tundide sisukirjeldus:
1. tund -  tutvumine programmiga, tööriistade ja shortcut'idega; objektide loomine erinevate võtetega.
2. tund - ruumi/keskkonna loomine.
3. tund - tegelaskuju modelleerimine.
4. tund - värvimise ja tekstuuride lisamise võimalused.
5. ja 6. tund - animeerimine, objekti liikuma panemine.
7. ja 8. tund - lihtsama arvutimängu programmeerimine.

 

! Kui oled varem Blender programmi kasutanud, aga tahaksid osa võtta ühest või mitmest kursuse tunnist eraldi - kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin).

 

Kursuse maht kokku 12 tundi/ 16 akadeemilist tundi.
Kursuse hind 90 eurot.
Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus.

Kursuse läbinule tunnistus. Kursuse on registreeritud EHISes, täiskasvanuhariduse maj.tegevuse teade nr 207399.

Tunnid toimuvad iganädalaselt 8 korral neljapäeviti, kell 18:00-19:30 alates 7. märtsist kuni 2. maini (tundi ei toimu 25. aprillil).

 

KURSUSELE REGISTREERIMINE SIIN

 

 


 

ANIMATSIOONIKURSUS TÄISKASVANUTELE

 

Täiskasvanute sissejuhataval animatsioonikursusel tutvutakse erinevate animatsioonitehnikatega. Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka filmivalmimise etappide läbimine: idee, materjalide teostus, animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine. Põhirõhk on erinevate animatsioonitehnikate läbikatsetamisel ja osaleja praktilisel kogemusel, kuidas klassikalise animatsiooni võtteid filmi- ja meediakunstis rakendatakse.

Osalejal valmib nn visandiplokk valmis animatsiooniklippidega ja katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Eelnev kogemus filmi või animatsioonikogemus pole vajalik, kuna tegemist on eelkõige sissejuhatava ja ülevaatliku kursusega. Eelduseks on siiski baasteadmised arvuti- ja Interneti ning nutiseadmete kasutamisest; kasuks tuleb ka inglise keele oskus (kursusel kasutatakse inglisekeelseid keskkondi, otsitakse erinevaid uusi keskkondi ja katsetatakse neid).

Igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö vabavaraprogrammidega, võib õpilane tunnis kasutada oma arvutit.

Programmidest kasutamne pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11 ja Dragonframe, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid erinevate appide jaoks. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.

Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin).

 

Kursuse maht kokku 8 tundi/ 10,7 akadeemilist tundi.

Kursuse hind 60 eurot.

Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus.

 

Tunnid toimuvad neljapäeviti, kell 18:00-20:00 alates 9. maist (9.05, 16.05, 23.05 ja 30.05).

 

KURSUSELE REGISTREERIMINE SIIN

 

 

Kui huvilisel on soov teostada ainult oma konkreetset filmiprojekti, mitte tutvuda kursusel käsitletava teemaga, siis on võimalik osaleda projektitundides. Projektitund I toimub esmaspäeviti kell 18:30-19:30. Ainult projektitunnis osaledes on kuutasu 30 eurot/kuu, võttes projektitundi lisatunnina oma kursusele on tasu 18 eurot/kuu.

Huvi korral võtke ühendust: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Koolitustel osalemise üldised tingimused

 

 

Jaga