Merlyn
Arian

MTÜ Ökokratt kutsub lapsi ja noori TASUTA töötuppa muistenditest animaklippe tegema!


Laupäeval, 18. veebruaril kell 11:00 ootame teid Nukufilmi Lastestuudiosse, Pärnu mnt 154, et koos legendide ja animatsiooni maailma avastada. Varasem kogemus animatsioonis pole oluline ning muistendid on ka meil juba kokku kogutud.

MTÜ Ökokratt avas 2008. aasta oktoobris Kuusalus ajaloo- ja loodusväärtuste rajad ehk lühidalt väärtuste rajad. Nende eesmärgiks on Kuusalu kohalikele ja külalistele tutvustada paiga ajalugu, loodust, aga ka huvitavaid objekte, millest räägivad kohalikud muistendid ja legendid. Rada algab Kuusalu Keskkooli juurest ja seda saab läbida jalgsi. Vaata rohkem siit!

Muistendite töötoa eesmärgiks ongi pista nina animatsiooni ja teha valmis mõned animaklipid, mis visualiseeriksidki neid vanu lugusid. MTÜ Ökokratt soovib avada ka veebilehe koos väärtuste raja kaardiga, millel saab just nende muistendites räägitud paikade ja objektidega tutvuda laste tehtud multikate abil. Samuti täiendada nende multikatega rada end - ehk kui nutimasin rajale kaasa võtta, saab iga koha juures näha ka selle juurde kuuluvaid animatsioone. Rajal olevate objektide nimekirja koos nende kohta käivate lugudega leiab siit.

 

Kuna animatsioon on aega nõudev kunst, võtame selleks kohe pea, et terve päeva. Töötoas teeme kõige pealt sissejuhatuse animatsiooni ja animatehnikatesse, seejärel valime välja muistendid, õpime kuidas muistendi teksti põhjal koostada stsenaarium ja seejärel pildistsenaarium. Seejärel asume juba oma muistendi keskkonda ja tegelasi meisterdama. Töötoa teises pooles õpime animeerimist ning filmime oma tegelased üles, monteerime ja helindame teosed.

PÄEVA KAVA:

11:00-14:00 töötuba (sissejuhatus, muistendid, stsenaariumid, tegelased)
14:00-14:30 paus, tee ja saiakesed osalejatele
14:30-17:30 töötuba (tegelaste ja lavade lõpetamine, animeerimine, helindamine, montaaž)

Töötoas osalemiseks registreeri end siin!

NB! MTÜ Ökokratil on õigus kasutada töötoas valminud klippe Kuusalu ajaloo- ja loodusväärtuste radade atraktsiooni täiendamiseks ning avaldada töötoas valminud teoseid oma koduelehel ja teistes kanalites.

Projekti rahastab LEADER, MTÜ Arenduskoda ja projekti partneriks on MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts.

Töötuba korraldab MTÜ Ökokratt ja töötuba viivad läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendajad.