Merlyn
Arian
IMG_0673.jpg

Vilksamisi on näha päkapiku mütse akna taga, mis tähendab, et mitte ainult jõulud ei ole tulemas ja aasta otsa lõppemas vaid ka 2017. aasta saabumas. Kuna kõik need kolm on tähtsad sündmused, siis saab neid ka koolivaheajaga tähistada. Aga koolivaheaeg on nii pikk, et aega jääb ülegi. Peale õues (ja loodetavasti lumes) möllamise saab selle mõnusasti soojas Nukufilmi Lastestuudios veeta. Jaanuari esimesel nädalal toimub Nukufilmi Lastestuudio talvekool, kus saab teha end animatsiooniga tuttavaks või kui tutvus on juba tehtud, läheneda animatsioonile uue külje alt. Talvekoolis on kolm erinevat kursust, kus teeme sissejuhatuse animatsiooni, õpime nukkude ja lavade meisterdamist ning katsetame animatsiooni ja video sidumisega.

 

 

KELGUSÕIT: SISSEJUHATUS ANIMATSIOONI

E-N, 2.-5. jaanuar kell 10:00-12:00

Nukufilmi Lastestuudio sissejuhatav lühikursus “Kelgusõit” kutsub lapsi kelgutama läbi animatsiooni ja pistma nina erinevatesse animatsiooni tehnikate hangedesse. Kursusel tutvume kõigi levinumate aniamtehnikatega, näiteks saame teada, mis on piksillatsioon ja kuidas see käib, teeme lamenukke ja paneme nad elama, joonistame joonisfilmi, proovime filmitrikke ja päris kõike ette ei räägi ära ka. Kuna on talvevaheaeg, siis võtame oma tegemistes inspiratsiooni just talvest ja talverõõmudest. Tule proovi, kuidas lumememm ellu puhuda või end suusatamas joonistada. Kelgutame läbi erinevad võimalused, mida animatsioon pakub ja saame aimu, kuidas ikkagi meie lemmikute multikate tegemine käib.


Kursus annab ülevaatliku sissejuhatuse animatsiooni just nendele, kes varem pole animatsiooniga tegelenud. Kursusel tutvutakse peamiste animatsioonitehnikatega nagu piksillatsioon, lamenukk, joonisfilm, õpitakse kuidas valmib lugu ja tehakse läbi filmi tegemise etapid.

Soovitame kursust vanusele 7-12. aastat.

Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.

Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin!*

 

LUMI JA JÄÄ: LIHTNE NUKU- JA LAVAMEISTERDAMISE KURSUS

E-N, 2.-5. jaanuar kell 13:00-15:00

Lumi ja jää on midagi, mida talvel peab olema. Nad toovad näole nii naeru kui mossitust. Jube vahva on kelguga lumisest mäes alla lasta, pehmesse lumehange hüpata ja lumeingleid teha, aga jube nadi on teed lumest puhastada või autot lume alt välja kaevata. Jää peal saab hästi uisutada ja jäälilled aknal on nii kenad. Aga kui jää peal uiske all pole, võib valusasti kukkuda. Muide, jää ja lumi võivad olla ka head ehitusmaterjalid. Jääblokkidest iglut sa vast teinud pole, aga lumeonni kindlasti. Pealegi talvine õu iseenesest on juba kaunis ja ka tuppa toob õdusama tunde. Aga millise lumise ja jäise maailma tahaksid sina luua ja kes seal võiksid elada ja tegutseda?

Seda saadki välja mõelda ja ellu kutsuda kursusel "Lumi ja jää", kus valmistame talvest inspireeritud keskkondi ja meisterdame valmis nukud, kes seal tegutsevad. Ja muidugi mõtleme neile välja ka seikluse ja paneme nad seda elama. Kursusel tutvume nukufilmi lava ja dekoratsioonide ehitamisega ning lihtsamate ümarnukkude meisterdamisega ning nende animeerimisega. Uurime ka kuidas loo loomine käib ning oma nukufilmi tegemise käigus tutvume animafilmi tegemise etappidega.

Soovitame kursust vanusele 7-12. aastat.

Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.


Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin!*

 

TALVEMUINASJUTT: VIDEO JA ANIMATSIOONI KURSUS

E-N, 2.-5. jaanuar kell 16:00-18:00

Imelised lossid ja kindlused, jääst kuningriigid, maagilised metsad, nii hirmu kui imetlust tekitavad olendid, kolme peaga koerad, rääkivad lõvid, imekaunid haldjad, tuldsülgavad draakonid. Muinasjutud pajatavad tihti asjadest, mis näivad võimatud. Animatsiooni maagia aga peitubki illusioonide loomises ja võimatu võimalikuks tegemises. Animatsioon ei ole ainult animafilmides vaid seda kasutatakse laialdaselt ka filmides, et vaatamiselamust efektsemaks muuta. Sellel kursusel ühendame video ja animatsiooni, mis lubab luua eriskummalisi maailmu ja olendeid. Loome oma talvemuinasjutu.

Kursusel katsetame lihtsamate tehnikatega, kuidas siduda filmi ja animatsiooni ning inspireerume kas siis õues või oma mõtetes olevast talvest ning muinasjuttudest. Filmime ise, animeerime, katsetame green screeni ja eriefektidega ning sel kursusel keskendume rohkem ka filmi järeltöötlusele. Iga osaleja viimistleb oma filmi ise.

Soovitame kursust alates 10-aastastele.

Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.


Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin!*


 * Kursusel osaledes annab õpilane loa Nukufilmi Lastestuudio juhendajate juhendamisel valminud loomingut kasutada mittekommertslikel eesmärkidel (nt eksponeerida ja avalikult esitada teost, teha teos üldsusele kättesaadavaks Nukufilmi Lastestuudio kodulehel ja teistes kanalites, esitada teos festivalidele, konkurssidele jmt). Sest kui tuleb jube lahe film, siis võiks seda ju ka teistele näidata ja anda võimalus sellele konkurssidel auhindadele võistelda :)


Lisainfot küsi kirjutades aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistades 53037660.

Jaga