Merlyn
Arian

Nukufilmi Lastestuudio kutsub koos Eesti Ajaloomuuseumiga klasse Tallinna vanalinna Suurgildi hoonesse ajaloolisest keskkonnast inspireeruma ja animatsiooni abil lugusid jutustama.

Haridusprogrammis õpivad lapsed töötama grupis ja leidma lahendusi läbi filmikeele. Kõige pealt tutvustatakse animafilmi tegemise põhitõdesid ja töö käiku. Seejärel saavad kõik grupid tegusteda oma etteantud teemas ja asuda animafilmi valmistamise juurde. Töö kiiremaks edenemiseks võite koolis juba teha väiksemad töögrupid valmis. Eesti Ajaloomuuseumi pakub välja järgmised teemad oma filmi loomiseks:

Lohe saladus - Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones elavad ja toimetavad 600. aasta vanused lohed ning kogu Tallinna vanalinn kubiseb üleloomulikest olenditest. Koos klassiga saab valmistada tõeliselt müstilise ja lõbusa või hoopis natuke hirmutava loheloo. Haridusprogramm sobib eriti hästi põhikooli nooremale astmele.

Minakonserv - millised on sulle olulised asjad, milleta sa hakkma ei saa või mis iseloomustavad just sind või sinu klassi? Koos saate neist asjadest teha ühe vahva filmi. Sobib kõigile.

Asja lugu - Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ näeb esemeid vanimatet aegadest kuni tänapäevani välja. Mis lugusid jutustavad need asjad? Paneme ühes klassikaaslastega esemed elama! Sobib põhikooli vanemale astmele.

Samuti saate teemasid ka ise valida – olenevalt õpetajate ja laste soovidest võite teha kas ajalooteemalise, loodusõpetuse teemalise või mõne kirjandusliku loo. Võtke ühendust ja arutame läbi, kuidas teie mõtteid kõige parem teostada oleks. Kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja mõtleme midagi välja :)

 

Grupi suurus kuni 25 last.
Kestvus 1,5 tundi.

Hind 140 eur +  muuseumipilet 3 eurot/laps. Töövahendid (materjal ja tehnika) on kõik hinna sees.

Tulemuseks on 1,5 minutine filmike igalt töögrupilt.

 

Kõige paremad ajad haridusprogrammide tellimiseks on
esmaspäeviti kell 9:00-14:30,
kolmapäeviti kell 13:00-14:30,
neljapäeviti kell 9:00-15:00,
reedeti kell 9:00-18:00.

Haridusprogrammile registreerumisel aitab Suurgildi hoone administraator Aime Tahvonen
tel.6968693 / 6968690
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.